Меню
Свържете се с нас:
Позвънете ни: 0889 198 368
Или ни пишете:
Психологическа консултация и психотерапия във FB +359889198368 telegram call +359889198368
info@myterapist.bg

Помощ! Проблем


Търсене на изход от сложни житейски ситуации. Лични и семейни кризи, усещане за неуспешност, безизходност, неудовлетвореност от живота. 
Помощ! Проблем
Проблеми в общуването с близките и децата,  депресия, постоянна раздразнителност, стрес, тревожност, чувство за самота. Това са прояви на тревожни разстройства, толкова актуални в нашето ежедневие.

Социалният тренинг се прилага успешно при тревожни разстройстват.

За съжаление, ние сме тревожно общество с тревожни хора, обременени от грижи и безперспективност. По статистика на Световната здравна организация, 37 милиона души в Европа страдат от тревожност. По данни на Националният център по обществено здраве и анализи  в България 14,5 % от населението в някакъв етап от живота си страда от някакъв вид психично разстройство, от които е най-голям дялът на тревожните разстройства. Към тях спадат паник атаките, генерализираната тревожност, фобиите, обсесивно-компуливното разстройство и др.

Тенденциите в България показват, че все по-голяма част от младите хора се оплакват от такъв тип проблеми.

Тъй като в основата на тези състояния стои самочувствието и ниската самооценка с помощта на психотерапията и по-специално на когнитивно-поведенческа терапия, успешно можем да преодолеем тези разстройства. В някой от случаите, по време на лечението може да е необходим приема и на медикаменти. При други е възможно да се направи корекция на тревожните разстройства само с психотерапия и социален тренинг.

Ефективността на социалния тренинг, позволява на страдащите от паник атаки, фобии и други, да развият механизми за справяне с тревожността. Много често при тях се наблюдава избягване на места и ситуации, които могат да предизвикат някакъв вид вегетатвитни прояви, като сърцебиене, тремор, задух, виене на свят и др. , които предизвикват силен страх. Така с течение на времето, социалното функциниране на такъв тип личности става все по-ограничено.

Интересното в случая е това, че тези ситуации са съвсем нормални, като например да посетя голям магазин, мол, да вървят сами през големи открити пространства или места където има струпване на по-голяма група хора. При други страхът е породен от посещението на банки и друг тип институции. Страдащите вярват, че при посещаването им 100 % ще получат паник атака или силна тревожност,тъй като в някакъв момент това се е случило, затова и ги избягват.  Те вярват на едни вероятности и са обсебени от мисли като : „Ще припадна” или „Ще се изложа”. Именно тук е и акцентът по-време на тренинга. Социалният терапевт осигурява нужната подкрепа в тези предизвикващи дистрес моменти и се стреми да върне клиента в реалността, през личният му опит.

Свържете се с нашите психотерапевти.